Nový projekt MČ Praha 4 - Malované hřiště UličNice

Uličnice foto 1

Malované hřiště Čtvero ročních období na dětském hřišti Lopatecká

"Na jaře u semínka všechno začíná. Vyběhněte po stonku až k lístkům. Po lístcích přeskákejte až k okvětím plátkům, kde už čekají včelky, aby nektar zanesly do včelího úlu. Cesta úlem je ale spletitá. Podaří se vám neztratit? Najdete cestu po šipkách na druhou stranu? Ještě než se pan Ježek uloží ke spánku, potřebuje si nasbírat zásoby. Co by si ježek dal rád ke svačině? Listy se snáší na zem. Vyberte si tu nejhezčí barvu a po listech doskákejte až do zimy. Stopy ve sněhu jsou bílé a studené. Ale strefit se do nich není zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, zvláště, když si člověk plete pravou a levou. Schválně si to zkuste…"   

Návrh a realizace malovaného hřiště vychází ze zahraniční inspirace a opírá se o bohaté zkušenosti, získané během designování a lektorování vzdělávacích programů pro předškolní děti a mladší žáky základních škol.

Hřiště odkazuje na čtyři roční období. Jednotlivé herní prvky na sebe navzájem navazují a jsou vytvořeny tak, aby na ně děti intuitivně reagovaly. Klade důraz na rozvoj pohybových dovedností. Podporuje dětskou fantazii a otevírá možnosti různých způsobů her.

Prohlédněte si video